Комунальний дошкільний навчальний заклад ясла - садок № 89 "Кульбабка" загального типу








Матеріально - технічне забезпечення

 

МАТЕРІАЛЬНО - ТЕХНІЧНЕ  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Перелік підготовлений відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», вимог Базового компонента дошкільної освіти і чинних комплексних програм розвитку, навчання і виховання дітей раннього і передшкільного віку, рекомендованих МОНУ та затверджений Наказом від 19 грудня 2017 року № 1633.

Він пропонує примірний перелік ігрового та навчально-дидактичного обладнання (далі – Перелік), що необхідні для оптимального оснащення освітнього процесу в усіх вікових групах закладів дошкільної освіти, де виховуються діти від народження до 6 (7) років. У Переліку враховано зміни в соціальному замовленні до якості дошкільної освіти та інноваційні розробки у сфері навчального забезпечення і створення розвивального предметного середовища для повноцінної організації життєдіяльності дітей з метою їх вчасного цілісного і всебічного розвитку.

   Добір іграшок, посібників та обладнання для формування й облаштування безпечного розвивального освітнього середовища у закладі дошкільної освіти на основі Переліку має забезпечуватися дотриманням вимог Технічного регламенту безпечності іграшок (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013№ 515), Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджений  наказом  Міністерства  охорони здоров’я України від 24.03.2016№ 234, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14.04.2016 за № 563/28693), ДСанПіН 5.5.6.012-98 «Державні санітарні правила і норми безпеки іграшок та ігор для здоров`я дітей» (затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України 30.12.1998 № 12), ДСанПіН 5.5.6-138-2007 «Державні санітарні норми і правила. Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей» (затверджені наказом Міністерства охорони здоров`я України від 18.01.2007 №13, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 30.01.2007 за № 77/13344),інших нормативних документів з питань стандартизації якості та безпечності товарів і послуг. Зокрема, при підготовці Переліку були враховані Зміни до Порядку впровадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 136, щодо продажу товарів, які імітують продовольчі товари (мають їх форму, запах, колір, вигляд, оформлення, маркування, об’єм або розмір) і ставлять під загрозу безпеку або здоров’я споживачів, зокрема, дітей, які можуть сплутати їх з продовольчими товарами та використати не за призначенням.

 

ПЕРЕЛІК ОБЛАДНАННЯ   НАКАЗ МОН №1633  https://drive.google.com/file/d/1zY_4cY7C5IMyWNGjgfseLYY8slBife19/view

 


Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності ДНЗ перебуває на достатньому рівні, чому сприяє систематична робота у цьому напрямку адміністрації закладу. Усі приміщення ДНЗ відповідають санітарно-гігієнічним нормативам та сучасним вимогам.

Освітнє середовище закладу достатньо змістовним для  організації якісного  навчання,  виховання  та оздоровлення  дошкільнят  і наповнене відповідно до «Примірного  переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти», затвердженого наказом МОН від 19.12.2017 р. № 1633. Безпечність  умов у закладі створено відповідно до вимог листа МОН  України  від  14.02.2019 р. № 1/11-1491 «Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах  дошкільної  освіти».

Предметно-розвиваюче середовище групових приміщень умовно розділене  на  зони розвитку, що дозволяє організовувати водночас різні види діяльності на вибір, задовольняючи потреби всіх вихованців й усуваючи можливі конфлікти та конкуренцію.

  Територія з ігровими майданчиками та приміщеннями дошкільного навчального закладу     розміщені та обладнані відповідно до санітарних норм, віку дітей та надійно закріплене з урахуванням техніки безпеки. Систематично здійснюється технічний контроль за станом приміщень та обладнання.

Оформлення   інтер’єру    дошкільного  закладу естетичне,   сучасне. У дошкільному закладі обладнані  такі  приміщення:

  • музичний зал  (свята, розваги, музичні заняття,  заняття  студії, збори);
  • спортивний зал  (гімнастика, фізкультурні заняття, свята).
  • методичний кабінет (проведення методичних заходів);
  • кабінет завідуючої (прийом та робота з батьками, персоналом);
  • кабінет завгоспа (господарська діяльність);
  • харчоблок  (приготування та видача їжі);
  • пральня (пральні машини, прасувальне обладнання);
  • медичний кабінет (лікувальні засоби);
  • музичний кабінет (зберігання музичних ,посібників, ТЗН).

    Є все необхідне технологічне, медичне, педагогічне, ігрове устаткування. Зокрема, згідно «Типового переліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок в ДНЗ»  в наявності є: кольоровий телевізор, DVD, магнітофон, музичний центр, центр – карооке, 2 комп’ютери, портативний музичний центр, ігри та іграшки,  бібліотечний фонд, дидактичні матеріали.

     У садочку створено відповідні умови для виховання та навчання:

  • для розвиваючої діяльності є дидактичні засоби і устаткування,
    художня література, підбір ілюстрацій, репродукції картин, диски з казками, звукозаписи, дидактичні ігри  для інтелектуального розвитку, організовано куточок іноземної мови для роботи з одарованими дітьми;
  • для художньо-естетичного розвитку дітей в усіх  групах у вільному доступі   є необхідний матеріал для малювання, ліплення, аплікації, художньої праці;
  • для театральної діяльності працює театральна студія , відеосалон, в кожній групі  представлені різні види театрів, є костюми казкових персонажів, які постійно оновлюються;
  • для розвитку музичної діяльності є музичний зал, оснащений всім необхідним музичним обладнанням
  • для конструктивної діяльності є набори різних видів настільного будівельного матеріалу, що відрізняються розміром, кольором, вмістом, а також складні конструкції підлогового будівельного матеріалу; 
  • для розвитку екологічної культури дітей є набори дидактичних ігор по ознайомленню з природою, в кожній групі обладнані зелені куточки,   в екологічній групі створене екологічне розвиваюче середовище, де виділені зони колекцій, експериментів, релаксації, бібліотеки;
  • для фізкультурно-оздоровчої роботи діє спортивна та танцювальна зали,  спортивний майданчик, фізкультурні куточки по всіх вікових групах, обладнання для загартування, медичний кабінет з ізолятором, фізкультурне   устаткування. 

 

АКТ готовності ДНЗ № 89 до нового 2021 - 2022 н.р. можна переглянути за посиланням: